Seo İçin Sunucu Hosting Seçimi

Firmanız ya da bir projeniz için web sitesi oluşturacaksınız. İlk aşamada alan adını aldıktan sonra projenizin büyüklüğüne göre hosting ya da sunucu seçimi yapmanız gerekmektedir.

seo da sunucu hosting seçimi

2009 yılında Sunucu Lokasyonu, Google tarafından yapılan açıklamaya göre son derece önemli bir kriterdi. Amerika, Rusya ve Güney Kore’de bulunan Google Botları üzerinde yapılan geliştirmeler ile birlikte, Google Arama Konsolu’nda (Google Webmaster Tools) 2014 yılında Uluslararası Hedefleme özelliği aktif hale getirilmiştir. Bu özellik ile birlikte sunucu lokasyonunun bir önemi önemi kalmamıştır. Uluslararası Hedefleme ile hangi ülkeyi hedefliyorsanız, o ülkeyi seçme fırsatınız oluyor. Böylelikle sunucu lokasyonunuz farklı bir ülkede olmuş olsa dahi olumsuz bir sonuç ile karşılaşma durumunuz kalmamaktadır.

2014 yılından önce sunucunuz hangi ülkede ise, web sitenizde o ülke de sizinle ilgili yapılan aramalarda ilk sayfalarda çıkma olasılığı yüksekti. Çünkü sizin sunucunuz Türkiye’de ise, arama motoru da Türkiye’yi hedef kitleniz olarak görmekte ve sonuçları listelerken ona göre bir algoritma uygulamaktaydı.

Google arama konsoluna eklenen Uluslararası Hedefleme özelliği ile artık sunucunuz farklı bir ülkede dahi olmuş olsa, web sitenizi Google arama konsolundan doğrulandıktan sonra hedeflediğiniz ülkeyi seçebilmektesiniz.

.tr uzantılı alan adları için Türkiye otomatik olarak hedeflenmektedir.

Seo için sunucu hosting seçimi yaparken, sunucu lokasyonunun nerede olduğunu artık gözardı edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Pin It on Pinterest

X