SSL Sertifikasının Seo İçin Önemi Nedir?

SSL Sertifikasının Seo İçin Önemi Nedir? Arama motorları oluşumundan bu yana geçen süre içerisinde her zaman kullanıcılarına kaliteli içerik sunan, güvenli web sitelerini listelemeye çalışır. SSL sertifikaları da ağ üzerinden iletilen hassas kullanıcı bilgilerini (kullanıcı adı, parola, kredi kartı, banka bilgileri, şahsi bilgiler) özel bir algoritmayla şifreleyerek güvenli bir şekilde iletilmesini sağlar.

seo için ssl sertifikası önemi

Özel bilgiler ileten web siteleri veya ödeme kabul eden e-ticaret siteleri için SSL sertifikası kullanımı web sitelerinin güvenliğini ve ziyaretçi gözündeki güvenilirliğini büyük oranda arttırmaktadır.

Çok nadir açıklama yapan Google, artık https şifreleme yöntemi kullanan web sitelerini ödüllendireceklerini duyurdu. Kullanıcı güvenliğini önemseyen web siteleri artık Google tarafında da önemli web siteleri olmuştur. Böylelikle SSL sertifikası da arama sonuçlarını az da olsa etkileyen bir faktör olmuştur.

Ssl sertifikasının seo için önemi olmuş olduğundan dolayı, e-ticaret ya da ödeme alan bir web siteniz olmasa bile, kurumsal web siteniz ya da kişisel web siteniz içinde ssl sertifikası almanızı tavsiye ederiz.

SSL Sertifikası ve IP kurulumu için web sitenizin barındırıldığı sunucu firmasından destek alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Pin It on Pinterest

X