White Hat Seo Nedir?

White Hat Seo Nedir? Seo kendi içinde iyi ve kötü iki farklı karakter oluşturmuştur. Bu makalemizde White Hat Seo, yani iyi karakterimizi inceleyeceğiz.

white hat seo nedir

İyi karakterimiz olan White Hat Seo; Beyaz şapkalı, hiç bir yanlış yapmayan, her şeyi yapılması gerektiği gibi yapan, doğal yollar ile ilerleyen seoculardır diyebiliriz. Web sitesine önem veren, sürekli güncelleyen ve kısa süre içerisinde yükselmesini beklemeyen kişiler topluluğu olan Beyaz Şapkalılar, hiç bir zaman arama motorlarını yanıltacak bir çalışma yapmazlar.

Şimdi konuyu biraz daha açalım. Arama motorlarında ilk sayfaya gelmek için yapılan ve birbirini izleyen birtakım çalışma bütününe seo denildiğini biliyoruz. Seo çalışması anahtar kelimenin rekabetine göre 1 ay ya da 6 ay veya daha da fazla sürebilir. Bu süre boyunca, spam çalışma yapmadan doğal seo çalışması yapanlar Beyaz Şapkalı olarak adlandırılır. Arama motorunu yanıltacak ya da farklı bir tabir ile arama motorunu kandıracak çalışma yapmadığınız takdir de, arama motoru tarafından ödüllendirileceksiniz. Yükselmeye başladıktan sonra da konumunuz kalıcı olacaktır. Kısacası; illegal yollar kullanmayan, spam çalışma yapmayan, her şeyi kullanıcı odaklı yapıp, arama motorunun istediği alt yapıda sunan çalışma bütünü White Hat Seo diye anılmaktadır.

White Hat Seo Teknikleri Nelerdir?

  • Arama motoru için değil, ziyaretçileriniz için web sitesi oluşturun,
  • Organik ve kaliteli içerik sunun,
  • Sitenizi güncel tutun,
  • Kopya içerik ve kopya görsel kullanmayın,
  • Ücretli bağlantılar (backlink) satın almayın.

Bir seo uzmanı ile çalışmayı planlıyorsanız; size belirli bir sayfa ya da belirli bir sıra garantisi veremeyeceğini unutmayın. Ayrıca istediğiniz konum için net bir süre de söylemesi mümkün değildir. Bunların aksini söyleyen kişi ya da firmalar White Hat Seo teknikleri dışında teknikler kullanmaktadır. Unutmayın ki arama motoru algoritması, eşsiz bir matematiğe dayanır ve yapılan çalışmanın White Hat Seo tekniği ile yapılmadığını çok geçmeden fark edecektir. Fark ettikten sonra ise web siteniz artık arama motorları tarafından spam olarak algılanacak ve arama sonuçları içerisinde web siteniz listelenmeyecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Pin It on Pinterest

X